Anasayfa / Haberler / İnternet / Facebook’tan sürpriz adım

Facebook’tan sürpriz adım

acebook, 2018’de 15 inç dokunmatik ekrana sahip bir akıllı hoparlör piyasaya sürebilir. Hatta Facebook’un akıllı hoparlörlerinin pilot üretimleri, Pegatron’un Çin’deki fabrikalarında başlamış.

  • İddialara göre Facebook bir akıllı hoparlör hazırlığında. Facebook’un Pegatron tarafından kendisi için üretilen akıllı hoparlörleri 2018 yılında piyasaya sürmeye hazırlandığı söyleniyor.

  • Facebook’un akıllı hoparlörü bir sanal asistan barındırmayacak. LG Display tarafından tedarik edilecek 15 inç dokunmatik bir ekran taşıyacak hoparlör, ince bir metal kasaya sahip olacak. Hatta akıllı hoparlörlerin pilot üretimlerinin Pegatron’un Çin’deki fabrikalarında başladığı söyleniyor.

  • Google, Apple ve Amazon’un akıllı hoparlörlerin aksine, Facebook’un akıllı cihazı ses tanıma yerine “görüntü ekranı” üzerine odaklanacak. 15 inçlik ekranın kullanıcılara kolay bir kullanım sunacağı ifade ediliyor.

  • Facebook’un sosyal becerileri göz önüne alındığında, cihazlarda yer alacak ekranların, fotoğraf ve benzeri içerikleri paylaşmaya da olanak tanıyacağı yönünde iddialar da mevcut.

  • Amazon Echo ve sanal asistanı Alexa, büyük başarılar elde etti. Apple da bu yıl WWDC 2017’de HomePod’u duyurdu.

Hakkında Fatih Bıyıklı

Fatih Bıyıklı
Güncel, doğru ve kaliteli haberleri sizlere zamanında ulaştırmak için çalışıyorum.

Check Also

Amazon Bundan Sonra Bazı Orijinal Filmlerini Sinemalarda Göstermeyecek

Manchester By the Sea, The Big Sick ve You Were Never Really Here gibi övgü …

Adjust’ta yeni güvenlik yöntemi

Adjust, reklam sahteciliğiyle küresel mücadelede yeni endüstri standardıyla çıtayı yükseltecek. Yeni metodoloji, reklam tıklarına daha …

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla