Anasayfa / Haberler / Bilim / Teknoloji ve Otomotiv İçin Gümrük Vergisi Kaldırıldı

Teknoloji ve Otomotiv İçin Gümrük Vergisi Kaldırıldı

Hükümet geride bıraktığımız aylarda değiştirdiği gümrük vergisini yeniden düzenledi.

Teknoloji ve otomotiv ürünlerinin bazılarını kapsayan gümrük vergisi yeniden düzenlendi. Resmi Gazete‘de açıklanan bilgiye göre cep telefonu görüntüleme ve kontrol modülü, röleler, OLED göstergeler, LCD modüller, elektrik iletkenleri, fiber optik plakalar, elektronik devre kartları, yeniden şarj edilebilir lityum iyon polimer piller, endüstriyel robotlar için sürücü üniteleri gibi ürünlerde2022‘nin sonuna kadar gümrük vergisi alınmayacak.

Teknoloji ve otomotiv ürünlerinin bazılarından artık vergi alınmayacak

Ürünlere göre farklılık gösteren vergi düzenlenmesi, 2022 yılının sonuna kadar değişen sürelerde uygulanacak. Bu karar ile birlikte geride bıraktığımız aylarda uygulamaya konulan 30 Euro‘nun üstünde olan tüm ürünlerden artık vergi alınmayacak. Genel olarak ithalatı fazla olan ürünlerde değişikliğe giden hükümet, görünüşe göre maalesef tüm ürünlerde vergi muafiyetine gitmeme kararı almış.

Ancak yine de bunun da başlangıç için güzel bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Umarız ilerleyen dönemlerde bireysel olarak alınan tüm teknolojik ürünlerden gümrük vergisi kaldırılır. Diğer bir yandan bakalım hükümet yetkilileri, oyucuları ilgilendiren diğer alanlarda da vergi düzenlemesine gidecek mi? Hep beraber göreceğiz .

Hakkında Fatih Bıyıklı

Fatih Bıyıklı
Güncel, doğru ve kaliteli haberleri sizlere zamanında ulaştırmak için çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA, SpaceX ve Boeing’le Uzaya Göndereceği Astronotları Açıklamaya Hazırlanıyor

SpaceX ve Boeing ile yürütülen ve ortaklıkları sebebiyle geciken projede yer alacak astronotlar belirlendi. NASA …

Rusya’da selfie ile hastalıkları teşhis edebilen uygulama geliştirildi

Nijnıy Novgorod’da selfie çekme yöntemiyle hastalıkları erken aşamada tespit edebilen bir cep telefonu uygulaması geliştirildi. …

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla