Anasayfa / Haberler / Mobil / Apple’ın yeni iPhone’ları elde kaldı

Apple’ın yeni iPhone’ları elde kaldı

Apple’ın 10. yıla özel çıkardığı iPhone X’le birlikte 2017’de gelen iPhone 8 ve 8 Plus modellerinin satışları, istenilen seviyelere ulaşılamadı.

Dünya devi teknoloji şirketi Apple, telefon modeli iPhone’un 10. yılı olması nedeniyle ezber bozmuş bu yıla özel bir telefon çıkarmıştı.

SATIŞ RAKAMI YÜZDE 69’DA KALDI

Ancak iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’un toplam satış rakamı yüzde 69’da kaldı.

iPhone 8 ve 8 Plus’ın satış rakamlarının düşüklüğü “Kullanıcılar iPhone X’i bekliyor”teziyle açıklanıyordu.

Apple’nın birçok yeni özellik eklediği iPhone X’in de satış rakamları işlerin şirketin planlarına göre gitmediğini gösterdi.

iPHONE 6 VE 6 PLUS’TAN DÜŞÜK RAKAMLAR

Bu yıl çıkan üç iPhone modelinin yüzde 69’luk satışı yakalaması, yüzde 91 ortalamayı yakalayan iPhone 6 ve 6 Plus dönemini akıllara getirdi.

FİYAT VE STOK PROBLEMİ

Düşük satış rakamlarında Apple’nın merakla beklenen telefonu iPhone X’in yüksek fiyatı ve yetersiz stok sorunuyla açıklanıyor.

Hakkında Fatih Bıyıklı

Fatih Bıyıklı
Güncel, doğru ve kaliteli haberleri sizlere zamanında ulaştırmak için çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Yeni Telefonu!

Xiaomi yeni telefonu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu! Şirketin üzerinde çalıştığı yeniorta – üst segment telefonuyla …

Facebook: Gönderileri ‘Sahte İçerik Var’ Diye Kaldıracak Değiliz

Sosyal medyanın en çok kullanılan platformu olan Facebook, hangi içeriklerin sansürlenmediğinden bahsetti. Sosyal medyada artan …

2 Yorumlar

  1. Avatar
    kenan munzur

    ne diye alalım arkadaş o kadar para verip. 6s hatta 6 da aynı şeyleri yapabiliyorsun. çok kale alınacak fark yok modeller arası ama fiyatlar uçurum. ne diye alalım..

  2. Avatar

    Yıllardır iphone kullanıyordum fakat şöyle ; hiç sıfır almadım hep ikinci el piyasanın düşmesini bekledim. En son olarak faturaya ek j7 prime aldım. taş gibi telefon iphone den daha hızlı olduğunu farkettim. Yok İphone X Yok 8 falan hepsi keriz parasıdır. Dikkat edin yıllarca kandırıldık. %69 çok bi

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla