Anasayfa / Haberler / Mobil / Kötü gidişe dur diyecek HTC U12 gözüktü!

Kötü gidişe dur diyecek HTC U12 gözüktü!

2017 yılına damgasını vuran yüksek ekran kasa oranlı telefonlar yavaş yavaş HTC’yi de etkisi altına alıyor. Ortaya çıkan görsele ve iddia edilenlere göre HTC U12 şirketi şaha kaldıracak bir model olacak.

HTC U12 neler sunacak?

One serisi ile inişli çıkışlı günler yaşayan HTC, yerine getirdiği U serisiylede şu ana kadar pek ciddi bir atılım yapamadı.

U11+ modeliyle çerçevesiz tasarım kervanına katılan HTC, yüzde 78’likekran kasa oranıyla rakiplerinin biraz gerisinde kaldı. Ancak görünen o ki bu defa oldukça iddialı bir şekilde geliyor.

HTC U12 modeline ait ilk görüntüyü ortaya çıkartan Suggest Phone,modelde ilk dikkat çeken şeyin neredeyse hiç çerçeve içermeyen bir tam ekran görüntüsü olduğunu söylüyor. Tabi ekran kapalı olduğu için çerçevelerin kalın mı yoksa ince mi olduğuna biz yorum yapamıyoruz.

Modele baktığımızda iPhone X‘u andıran yuvarlak köşelere sahip bir tasarım dikkat çekerken, ön tarafa konumlandırılmayan parmak izi okuyucunun arka tarafta yer alabileceği yada yerini iris yada yüz tarayıcıgibi yeni nesil teknolojilere bırakabileceği söyleniyor.

Sağ tarafta HTC’nin klasikleşen tırtıklı güç butonu ve onun hemen üstünde yer alan ses kontrol butonları her alırken alt taraftaysa USB soketibulunuyor. Kulaklık girişiyle ilgili bir bilgi ise şu aşamada bulunmuyor.

Donanım tarafındaysa Qualcomm’un üst seviye işlemcisi olan Snapdragon 845 ile çalışacak olan HTC U12, 4K ekrana sahip olacak. Modelin ne zaman tanıtılacağına dair bir bilgi ise henüz bilinmiyor.

:: HTC U12 sizce başarılı olabilir mi?

Hakkında Fatih Bıyıklı

Fatih Bıyıklı
Güncel, doğru ve kaliteli haberleri sizlere zamanında ulaştırmak için çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Yeni Telefonu!

Xiaomi yeni telefonu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu! Şirketin üzerinde çalıştığı yeniorta – üst segment telefonuyla …

Facebook: Gönderileri ‘Sahte İçerik Var’ Diye Kaldıracak Değiliz

Sosyal medyanın en çok kullanılan platformu olan Facebook, hangi içeriklerin sansürlenmediğinden bahsetti. Sosyal medyada artan …

2 Yorumlar

  1. Avatar

    Daha htc u11 plus ın sadece resmini gördük.. Ne ara htc u 12 çıkıyo

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla