Anasayfa / Haberler / Bilim / Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı’nın Sözünü Kesen Robota Format Cezası Verildi

Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı’nın Sözünü Kesen Robota Format Cezası Verildi

Dünya Güvenli İnternet Günü etkinlikleri kapsamında Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, etkinliği ziyaret etti ve Çinli bir firmanın ürettiği Robot Sanbot ile sohbet etti. Sözcü’de görev alan Deniz Ayhan’ın haberine göre hali hazırda sürmekte olan programın sunuculuğunu yapan Robot Sanbot, Denizcilik Haberleşme ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın sözünü keserek “Yavaş konuş, ne diyorsun anlamıyorum.” dedi ve robotun bu sözleri Bakan Arslan’ı rahatsız etti. Daha sonrasında da Arslan’a “Neden bahsediyorsun” söyleminde bulunan robot, tabiri caiz ise Ahmet Arslan’ı biraz sinir etti. Ardından Bakan Arslan ise “Değerli arkadaşlar belli ki birileri robotu kontrol etmek durumunda. Kontrol görevini hangi arkadaşımız yerine getiriyorsa gereğini yapın lütfen.” söyleminde bulundu. Yaşanan bu olayların sonrasında ise Arslan konuşmasına devam ederken Robot Sanbot yeniden programlanarak formatlandı.

Diğer bir yandan Sanbot’un, Türkiye’de satışa sunulduğunu belirtelim. Kendine özel bir işletim sistemi olan Sanbot, izleme, konuşma algılama, yüz tanıma gibi özelliklere sahip durumda.

Hakkında Fatih Bıyıklı

Fatih Bıyıklı
Güncel, doğru ve kaliteli haberleri sizlere zamanında ulaştırmak için çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NASA, SpaceX ve Boeing’le Uzaya Göndereceği Astronotları Açıklamaya Hazırlanıyor

SpaceX ve Boeing ile yürütülen ve ortaklıkları sebebiyle geciken projede yer alacak astronotlar belirlendi. NASA …

Rusya’da selfie ile hastalıkları teşhis edebilen uygulama geliştirildi

Nijnıy Novgorod’da selfie çekme yöntemiyle hastalıkları erken aşamada tespit edebilen bir cep telefonu uygulaması geliştirildi. …

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla