Anasayfa / Haberler / Mobil / Windows Phone’un Bittiğinin Resmi: Bill Gates de Android’e Geçti!

Windows Phone’un Bittiğinin Resmi: Bill Gates de Android’e Geçti!

Windows Phone’dan desteğini kesecek son insanlardan Bill Gates de rahatlığı Android’de bulanlardan oldu.

Kısa süre önce Bill Gates’in evinde Apple cihazlarını yasakladığıyla ilgili haberler duyuyorduk. Kendi ailesini Microsoft ürünleri kullanmak konusunda teşvik eden emekli milyarder, Fox News’daki yakın tarihli bir röportajında Android işletim sistemine sahip bir telefona geçtiğini açıkladı.

Uzun süreden beri hem kendisi hem de ailesi için Windows Phone kullanımını zorlayan Bill Gates, pazar günü Fox News’dan Chris Wallace ile yaptığı röportajda, “çok sayıda Microsoft yazılımı olan bir Android telefona geçtim” dedi.

Bu açıklamadan anladığımız kadarıyla Microsoft’un kendi mağazalarında satmaya başladığı Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition kullanmaya başlayan Bill Gates, inadından vazgeçerek telefon konusunda Android’e geçme kararı aldı.

Gates’in Android’e geçmesi, Apple’a karşı olan tutumunun devam ettiğini de gösteriyor. Yıllar boyunca sürekli rekabet ve dostluk içerisinde yollarına devam eden Microsoft ve Apple, bu inatlarından uzun yıllar vazgeçmeyecek gibi duruyor.

Fox News’in Bill Gates röportajında, ilgili bölümü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Hakkında Fatih Bıyıklı

Fatih Bıyıklı
Güncel, doğru ve kaliteli haberleri sizlere zamanında ulaştırmak için çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Yeni Telefonu!

Xiaomi yeni telefonu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu! Şirketin üzerinde çalıştığı yeniorta – üst segment telefonuyla …

Facebook: Gönderileri ‘Sahte İçerik Var’ Diye Kaldıracak Değiliz

Sosyal medyanın en çok kullanılan platformu olan Facebook, hangi içeriklerin sansürlenmediğinden bahsetti. Sosyal medyada artan …

Bir yorum

  1. Avatar

    Böylece NOKIA markasının ne kadar güçlü olduğunu anlıyoruz.Microsoft ne zaman ki kendi logosunu bastı o telefonlara lumiaları bitirdi.Halbuki uzun yıllar kullandım lumiaları ve çokta memnundum.Çünkü NOKIA idi sonuçta.NOKİA 6110 ile başlayan telefon dünyam 30a yakın nokia modeli ile devam edip lumia1520 ile son buldu.Nokia dışında aldığım ilk telefon şu an kullandığım iphone7plus.

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla