Anasayfa / Haberler / Oyun / Days Gone Piyasaya Çıktı

Days Gone Piyasaya Çıktı

Yeni Playstation 4 oyunu Days Gone siz oyun severler için piyasaya sürüldü. Peki oyunun konusu ne, nasıl bir oyun?

Days Gone Deacon St. John isimli karakterin etrafında şekilleniyor. John’un geçmişinden izler, oyuna hikaye derinliği katıyor. Samuel Witwer tarafından seslendiren John, hayatta kalmak için ödül avcılığı yapan ve sürekli yolda olan bir karakter portresi çiziyor. Ayrıca oyunda Türkçe altyazı desteği var.

Tüm dünya nüfusunu etkileyen bir salgın sonucunda etkilenen insanlar Freaker adı verilen zombi benzeri bir mutasyona uğruyor. Benzetmek gerekirse alışılagelmiş zombilerin aksine daha çok Word War Z’dekine benzer bir salgın ile karşı karşıya kalıyoruz.

John abimiz önceki yaşamında sıkı bir motor tutkunu, yolculuğu boyunca motorunu kullanabilecek. Açık dünya haritasına sahip olan Days Gone’daki en önemli etkenlerden birisi de motorsikletimiz olacak. Motor kullandığımız anlarda haritanın hemen altında gözüken benzin ibaresi ise hem motor kullanımının önemini hem de benzin bulmak için arada etrafı kolaçan edeceğimiz anlamına geliyor. Yerde bulunan cesetler, kapalı alanlardaki dolaplar, hatta çürümeye yüz tutmuş araçların içerisine bile bakarak işimize yarayacak her türlü eşyayı almamız gerekmekte. Böylece hayata tutnuyoruz işte.

Oyunun Artıları Eksileri Neler?

Oyunda gece gündüz döngüsü var. En yakın arkadaşımız motorsikletimizi geliştirebiliyoruz Hikaye güzel, e grafikler de çok güzel görünmesine rağmen, bir anda düşen fps, uzun yükleme ekranları, oyun içinde yüklenmeyen grafikler, oyundaki yetersiz yapay zeka ilk oynayanların yakınmaları olarak gözümüze çarpıyor.

Açıkca söylemek gerekirse Bend Studio’nun ilk büyük çaplı oyunu Days Gone. Ancak yine de oyunun gideri olduğunu söyleyebiliriz. Eksikliklerin güncellemelerle giderileceğini umuyoruz.

Hakkında Muhammet Halim Soylu

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonasında Finale Gelindi

Intel ESL Türkiye CS: GO Şampiyonası finalinde mücadele edecek takımlar belli oldu. Final 5 Mayıs’ta …

Respawn: Apex Legends’ın Gecikme Problemine Odaklanıyor

Respawn Entertainment, Apex Legends’taki gecikme sorunun farkında olduklarını ve bu soruna öncelikli olarak baktıklarını söyledi. …

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla