Anasayfa / Haberler / Türk Savunma Sanayisinin Dronu Salgur Göreve Hazır!

Türk Savunma Sanayisinin Dronu Salgur Göreve Hazır!

ASİSGUARD, Türk güvenlik güçlerimiz için yenilikçi drone çözümü Salgur’u üretti. güvenlik güçlerimizin ihtiyaçlarına karşılık veren yeni Salgur Vurucu Mikro Drone Sistemi keşif gözetleme dinleme saldırı görevlerini yapabiliyor.

“KRİTİK GÖREVLERDE KULLANILACAK”

Şirketin drone ailesinin ürünleri arasında yer alan Salgur Vurucu Mikro Drone Sistemi kritik, gizli/özel operasyonlarda kullanılmak üzere keşif, gözetleme, dinleme ve saldırı olmak üzere 4 ayrı çalışma modunda görev yapabiliyor. “Orada olduğunu sadece siz bileceksiniz” yaklaşımıyla sunulan Salgur, milli bir yazılım ve donanım çözümü olarak geliştirildi. “Saldırmaya hazır, atılgan” anlamına gelen ve pervaneden pervaneye 10 santimetre büyüklüğündeki Salgur adı verilen vurucu mikro drone sistemi, ilk kez 30 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’19) sergilenecek.

MİKRO DRONE TİMİ

salgur drone ile ilgili görsel sonucu

GPS’siz çalışabilen Salgur, komuta merkezi ile irtibatı kesilse bile tanımlanmış görevi tamamlıyor. Kapalı veya açık alanda tekli görevlerin yanı sıra, adeta bir “drone timi” gibi eş zamanlı koordineli görev icra edebiliyor. Çoklu görevlerde, 6 drone kadar sürü halinde sorumluluk üstlenebiliyor. Eş zamanlı çoklu drone görevlerinde her bir drone için farklı görev tanımlanabiliyor. 2 kilometre mesafeden kontrol edilebiliyor ve görüntü aktarımı gerçekleştirebiliyor. Salgur, 25 dakika uçuş süresine sahip bulunuyor. Yapay görü ile rota belirleyebiliyor. HD ve termal kameralara sahip bulunuyor. Yüz, yazı, obje, araç, ses tanıma yeteneklerine sahip Salgur, uçaktan ve elden atılabiliyor. Her biri araç tekrarlayıcı olarak tanımlanarak en uçtaki drone için görev menzili artırılabiliyor

TEHDİDİ ETKİSİZ HALE GETİREBİLİYOR

Salgur, saldırı modunda çalışırken uygun faydalı yükle tehdidi etkisiz hale getirebiliyor. keşif modunda çalışırken, üzerindeki kamera ve sensörler marifetiyle gerçek zamanlı olarak nesne tanıma, lokasyon algılama, dinleme, İzleme ve takip görevlerini gerçekleştirebiliyor.

Hakkında Muhammet Halim Soylu

Avatar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sahurda Online Alışveriş Hızla Artıyor

Hepsiburada 2018 verilerine dayanarak, sahurda online alışverişin 5 kat arttığını açıkladı ve Hepsiburada ramazana özel …

2020 ABD Seçimlerinde Trump’ın Rakibi Çinli Aday Kripto Parayla Bağış Topluyor

2016 yılında tartışmalı olarak başkan seçilen Donald Trump, 2020 yılında Çin asıllı bir rakiple karşılaşacak. …

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla