Anasayfa / Haberler / İnternet / ABD vize sistemi değişti!

ABD vize sistemi değişti!

Alınması en zor olarak bilinen Amerika vizesine ulaşmak artık daha zor. Geçtiğimiz günlerde Amerika Başkanı Donald Trump’ın emri ile ABD Dışişleri Bakanlığının da yapmış olduğu açıklama “ABD vatandaşlarının güvenliğini sağlamak için gerekli olan güvenlik mekanizmalarını hayata geçirirken, ABD’ye yapılan meşru ziyaretlerin de etkilenmemesini sağlamaya çalışıyoruz “. Bu alınan karar ile artık vize başvurularında son 5 yılda eski ve yeni kullanmış olduğunuz sosyal medya hesapları, e-posta adresleriniz, telefon numaralarınız göz önüne alınıyor ve inceleniyor.

Yaptığınız yorumlar, attığınız mesajlar ve hatta yaptığınız telefon görüşmelerinde usulsüzlük tespit edildiği anda vizenizin yanmasını göz önüne almalısınız.

Herkes sosyal medya kullanacak diye bir kural yok, diyelim ki sosyal medya hesabınız yok. Vize başvurusunda sosyal medya kullanmayanlar içinde bir bölüm var.

Hakkında Eren Dinçer

Eren Dinçer

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AMD Ryzen 7 2700X İşlemcisinin 50. Yıl Özel Sürüm Tasarımı Ortaya Çıktı

Birkaç haftadır kuruluşunun 50. yılı için özel bir işlemci ve ekran kartı sunacağı belirtilen AMDiçin en net sızıntı …

23 Nisan Kutlu Olsun

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramlarından biridir. …

Bir cevap yazın

Araç çubuğuna atla